Instagram'da Mavi̇ Tık Nasıl Doğrulanırsınız?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
8 Ekim 2020, Perşembe
Instagram'da mavi tık nasıl doğrulanırsınız?
Sosyal medya platformları üzerinden mavi tik almak aslında çok kolaydır sadece doğru adımlar ile ilerlemek önemlidir. Hergün milyonlarca kullanıcı instagram, facebook ve twitter, gibi sosyal medya mecralarını aktif olarak kullanıyor fakat bazı kullanıcılar özelliklede halk arasında bilinir kişiler ünlüler vs. sıradan kullanıcılardan farklı olarak mavi tike sahipler.Genelde bu kullanıcılar herkes tarafından tanınmış biri veya bilindik bir işletme oluyor.
Instagram'da mavi tık nasıl doğrulanırsınız?

MAVİ TİK ALMAK ASLINDA ÇOK KOLAY
Sosyal medya platformları üzerinden mavi tik almak aslında çok kolaydır sadece doğru adımlar ile ilerlemek önemlidir. Hergün milyonlarca kullanıcı instagram, facebook ve twitter, gibi sosyal medya mecralarını aktif olarak kullanıyor fakat bazı kullanıcılar özelliklede halk arasında bilinir kişiler ünlüler vs. sıradan kullanıcılardan farklı olarak mavi tike sahipler.Genelde bu kullanıcılar herkes tarafından tanınmış biri veya bilindik bir işletme oluyor.

MAVİ TIK NEDİR?
Pek çok yönden, etkileyicinin adının yanında gördüğünüz mavi doğrulama işareti bir durum işaretidir. Bunu yalnızca en popüler ve etkili Instagram kullanıcıları görecek. Aslında Instagram'da doğrulanmak inanılmaz derecede zor olabilir.

Diğer sosyal ağların çoğunda karşılaştırılabilir doğrulama veya durum sembolleri bulunur. Instagram'ın sahibi Facebook'un da sembolü olarak mavi arka plan üzerinde beyaz bir kene kullanarak benzer bir doğrulama şeması kullanması şaşırtıcı olmamalıdır. Twitter, Profil Doğrulama sistemini 2009'dan beri çalıştırmaktadır. Pinterest aynı şekilde ünlülerin ve etkileyicilerin hesaplarını doğruladı.

TikTok bile en yüksek performans gösterenleri için bir statü sembolü sağlar - bir taç.

MAVİ TİK NE ANLAMA GELİR?

Bu sembollerin ne anlama geldiğini hatırlamak önemlidir. Sosyal ağlar onları statüyü temsil edecek şekilde tasarlamadı. Onları gerçekliği ifade etmek için yarattılar. "Doğrulanmış MAVİ TIK" terimi, Instagram'ın (veya başka bir sosyal ağın) söylediğiniz kişi olduğunuzdan emin olmak için çaba sarf ettiğini gösterir.

MAVİ TİK NE İŞE YARAR?

Instagram'da doğrulama, kişilerin belirli bir ünlüyü veya etkileyiciyi aradıklarında doğru hesabı bulabilmelerini sağlar. Doğrulanmış bir hesap "gerçek anlaşmaya" aittir. Bir hayran hesabı, bir hediye hesabı veya sahte bir hesap değildir.

KİMLER MAVİ TIK ALABİLİR?
Ancak Instagram, yalnızca birinin sahte hesaplar açması veya taklit etmesi için yeterince önemli gördüğü kişileri doğrulamak istiyor. Eğer “normal” bir kişiyseniz, birisinin sizi taklit etmesi için hiçbir sebep yoktur. Dolayısıyla Instagram'ın bakış açısından sizi doğrulamak için hiçbir neden yok.

2)MAVİ TİK ONAYLANMIŞ HESAP İÇİN GEREKLİ KRİTERLER

Doğrulanmış bir telefon numarası

Doğrulanmış e-posta adresi

Twitter'ta biyografinizi bölümünü doldurmuş olmanız

Geçerli bir profil fotoğrafı

Doğrum tarihi (gizli olarak ayarlanabiliyor)

Bir web sitesi

Tweetlerin herkese açık olması

Mavi tik Satın Al 
Instagram'da MAVİ TIK Nasıl Alınır Doğrulanır:

Instagram, yardım dosyalarında doğrulama konusundaki görüşlerini netleştiriyor. Doğrulanmış bir rozetin "Instagram'ın bunun, temsil ettiği tanınmış kişi, ünlü veya küresel marka için gerçek hesap olduğunu doğruladığı" anlamına geldiği söyleniyor.

"Doğrulanmış bir rozet talep etmek için tanınmış bir figür, ünlü veya marka olmanız ve belirli hesap ve uygunluk koşullarını karşılamanız gerekir."

Doğrulanmış bir rozet mavi tik talep edebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Doğrulanmış bir rozet aradığınız hesapta oturum açtığınızdan emin olun
  2. Profilinize gidin ve "hamburger" simgesine (üç yatay çubuk) dokunun
  3. Vites kolu Ayarlar simgesine ve ardından hesap> Hesap Doğrulama'ya dokunun
  4. Tam adınızı girin ve gerekli kimlik biçimini (örneğin, resmi bir fotoğraflı kimlik) sağlayın.
Instagram, kimin kamuya açık bir figür, ünlü veya küresel bir marka olarak nitelendirileceğine karar vermenin kendilerine bağlı olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Sadece başvurup otomatik olarak doğrulanmayı bekleyemezsiniz.Bunun için partnere ihtiyacınız vardır yani bizlere bizlerden destek almaktan çekinmeyin , izmirde ve istanbulda mavi tık alan ajanslar +90507 425 81 91

Instagram Kullanım Koşulları ve Topluluk Kurallarındaki Özel Gereksinimler

Instagram, bir hesabın doğrulanması için dört genel gereksinim belirtir:

Gerçek: Hesabınız gerçek bir kişiyi, kayıtlı bir işletmeyi veya kuruluşu temsil etmelidir.
Benzersiz: Hesabınız, temsil ettiği kişi veya işletmenin benzersiz varlığı olmalıdır. Dile özgü hesaplar için istisnalar dışında kişi veya işletme başına yalnızca bir hesap doğrulanabilir. Instagram, genel faiz hesaplarını doğrulamaz (örnek: @puppymemes).
Tamamla: Hesabınız herkese açık olmalı ve bir biyografi, profil fotoğrafı ve en az bir gönderi içermelidir. Profiliniz diğer sosyal medya hizmetlerine "beni ekle" bağlantılarını içeremez.
Önemli: Hesabınız, iyi bilinen, çok aranan bir kişiyi, markayı veya varlığı temsil etmelidir. Instagram, birden fazla haber kaynağında yer alan hesapları inceler ve ücretli veya promosyon içeriğini inceleme kaynağı olarak görmez.


Instagram ayrıca, Facebook'un sahibi olmasına rağmen, profillerinde kimlerin Instagram tarafından doğrulanmış bir sembolün olması gerektiğini belirlemek için ayrı prosedürler kullandığını vurguluyor. Birinin Facebook ve Instagram'daki takipçileri tamamen farklıdır. Ağlardan birinde ünlü biri, diğerinde ünlü olarak kabul edilmeyebilir.

Sonunda Instagram, politikasını aşağıdaki ifadeyle özetliyor. "Şu anda yalnızca kimliğine bürünme olasılığı yüksek olan Instagram hesaplarında doğrulanmış rozetler var." İnsanlar Instagram hesabınızı yeterince kolay bulabilirse, Instagram'ın sizi doğrulaması pek olası değildir.

Elbette, Instagram doğrulama işaretini bir durum sembolü olarak görmese de, kullanıcılarının çoğu bunu görüyor. Bunu gururla sergileyen Instagramcılar ve bundan yoksun olanlar genellikle Instagram'ın "özgünlük gücünü" reddettiğini düşünüyor.

 

Instagram'da Doğrulanmanıza Yardımcı Olmak İçin Ne Yapabilirsiniz?

İsminizin yanında o küçük mavi tik olmasını istiyorsanız, kendinizi bir "halk figürü, ünlü veya küresel bir marka" haline getirmelisiniz. Diğer bir deyişle, gerçek bir influencer olmanız gerekiyor. Bunun içinde, ulusal basında haberlerinizin yapılmış olması gereklidir, bu konuda destek almak içinde hemen bize başvurabilirsiniz.

Ancak bunu önce Instagram dışında bir platformda yapmanız gerektiğine dair bazı kanıtlar var. Bu mantıklı. Instagram'da çok sayıda gerçek takipçiniz varsa, insanlar sizi yeterince hızlı bulabilir. Hesabınızın size ait olup olmadığı ile karıştırılmaları olası değildir (adınızı başka bir etkileyiciyle paylaşmadığınız sürece).

Bu nedenle, ilk önce buradaki önerileri başka bir sosyal ağa uygulamalı ve Instagram'da kullanmadan önce orada bir influencer statüsü oluşturmalısınız. Instagram'da çok hızlı bir şekilde takipçi toplarsanız, başka bir yerde şöhreti bulmadan önce asla doğrulanamayabilirsiniz.


Takipçilerinizi ve Etkileşimlerinizi Arttırın

Açıkçası, çevrimiçi olarak ünlü olmanın anahtarı, gerçek bir etkileyici olmaktır. Bu, sizi takip etmek isteyen çok sayıda insana ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, daha da önemlisi, sizinle etkileşime girecek ve gönderilerinizle ve durumlarınızla etkileşim kuracak takipçiler istersiniz. Alakasız takipçilere sahip olmanın, sadece sayılarınızı arttırmanın bir anlamı yok.

Instagram'da nasıl ünlü olunacağını daha önce ele almıştık. Bu, Instagram'ın grafik yapısından en iyi şekilde yararlanmaya odaklansa da, bu ipuçlarının çoğunu ilk önce başka bir platformda influencer statünüzü oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Nişinizi tanımlamak temel bir gerekliliktir. Herkese hitap etmeye çalışarak daha fazla takipçi kazanacakmışsınız gibi görünse de, katılımınızı bu şekilde artırmanız pek olası değildir. Bu, eski sözün "Jack ve hiçbirinin efendisi" nin geçerli olduğu bir alandır. Tercih ettiğiniz konu alanındaki uzmanlığınız için tanınırlık oluşturmanız gerekir.

Örneğin, Enes Baturçevrimiçi itibarını ilk olarak youtube blogu Enes Batur ile oluşturdu. Sosyal medya hayatına bir youtube gurusu olarak ün kazandığı bir YouTube kanalıyla başladı. Bu kanalın şu anda 12 milyondan fazla sadık takipçisi var.

YouTube'da itibarını artıran Enes Batur, Instagram da dahil olmak üzere diğer sosyal ağlara başarılı bir geçiş yaptı. Şimdi orada, YouTube'daki takipçileriyle eşleşen oldukça büyük bir kitle geliştirdi. Başkaları benzer şekilde adlandırılmış Instagram hesapları açtı, bu nedenle Instagram, kafa karışıklığını önlemek için Enes'nin hesabını doğruladı.

Herhangi bir etkileşim anlamlı olmalıdır. İnsanların resimlerine / yayınlarına bir dizi "Güzel resim" tipi yorumlar yapmanın bir anlamı yoktur. Bu tür anlamsız yorumlar, bir düşünce lideri olarak güvenilirliğinizi artırmak için hiçbir şey yapmaz.

Sosyal Medya Hesaplarınızı Çapraz Tanıtın

Instagram'da veya başka bir ağda takipçi oluşturmanın bir yolu, tüm sosyal ağ hesaplarınızı tanıtmaktır. Bu şekilde Instagram takipçileriniz sizi YouTube'da takip etmeyi seçebilir, Twitter takipçileriniz Facebook sayfanıza kaydolabilir, Facebook takipçileriniz Instagram'da size katılabilir vb.

Bir dizi sitede popülerlik oluşturduğunuzda, daha çok bir internet ünlüsü olarak ve Instagram doğrulamasına layık biri olarak görülme olasılığınız daha yüksek.

Tüm çevrimiçi varlığınızın sizin (veya markanızın) kişiliği için tek bir çıkış noktası olarak karşımıza çıkmasını istiyorsunuz. Bu nedenle blogunuzun, YouTube sayfanızın ve tüm sosyal medya sitelerinizin sorunsuz bir şekilde birbirine bağlanmasını istiyorsunuz. Birlikte, sizi temsil ediyorlar. Etkileyici olmak istiyorsanız, geniş kapsamlı ve çeşitli bir çevrimiçi platforma ihtiyacınız var. Instagram, genel çevrimiçi sosyal aşamanızın yalnızca bir parçası olmalıdır.


Gönderilerinizi Kişiselleştirin

Instagram'ın seçilen hesapları doğrulamasının nedeninin, bunların gerçek kamuya mal olmuş kişilere, ünlülere veya küresel markalara ait resmi hesaplar olduklarını garanti etmek olduğunu unutmayın. Bu nedenle, hesabınızın adınızı veya buna çok benzer bir şeyi kullanmayı seçebilecek herkesten bir şekilde farklı olmasını sağlamanız gerekir.

Soğuk, kişisel olmayan bir hesap açarsanız, sizi takip eden biri için hiçbir avantaj yoktur. Onlara daha iyi bir şey sağlamazsanız, genel bir taklitçiyi de destekleyebilirler.

İlanlarınıza kişilik katmanız gerekiyor. Yalnızca bina veya manzara resimlerini gönderirseniz, değer katmazsınız. Aslında hiçbir şekilde etkili değilsin. Kendinizi bir moda etkileyicisi olarak tasvir ediyorsanız, sadece kıyafet resimlerini göndermenin pek bir anlamı yoktur. Kıyafeti çekici ortamlarda giyen insanların bir resmini yayınlayarak ya da onu modelleyerek çok daha iyisini yapacaksınız.

Örneğin Zoe Sugg, gönderilerini tüplerinde farklı ruj tonlarının resimlerini gösterecek şekilde kısıtlamış olsaydı, başarısını (veya Instagram doğrulama işaretini) elde edemezdi.


Gönderilerinizi Hedef Sosyal Ağınız İçin En İyi Zamanlarda Yapın

Maksimum katılımı teşvik etmek için, gönderilerinizi olabildiğince çok kişinin görmesini isteyeceksiniz. Bu, takipçilerinizin çoğunun sosyal medya hesaplarını kontrol ettiği zamanlarda paylaşım yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Evet, o zamanlarda başkalarından daha fazla gönderi ile rekabet etmeniz gerekecek, ancak etkili olduğunuzu kanıtlayabilirseniz, daha düşük kaliteli posterlerden sıyrılabilmelisiniz.

Instagram'da doğrulanmanın en iyi yolunun önce başka bir platformda takipçi oluşturmak olduğunu unutmayın. Bu nedenle, hedeflemeyi seçtiğiniz ilk platform için en iyi uygulamaları izlemeniz gerekecek.

CoSchedule buna ayrıntılı olarak baktı ve sosyal medyada yayınlamak için en iyi zamanları bulmak için 25 çalışmayı analiz ettiler. Önerilerini sektöre göre ayırıyorlar ve burada B2C işletmeleri için önerilerini bildirdik. Bir B2B işletmesiyseniz veya yazılım hizmetleri, sağlık hizmetleri, medya veya yüksek öğrenim sektörlerindeyseniz, en uygun gönderme süreleriniz için orijinal CoSchedule makalesine bakmanızı öneririz.

Her sosyal ağ için B2C işletmeleri için en uygun gönderi süreleri için önerileri aşağıdaki gibidir:

Facebook
En İyi Saatler: 09:00 - 10:00, 12:00 - 13:00, 16:00 - 17:00.
En İyi Günler: Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar


Twitter
En İyi Saatler: 08:00 - 10:00, Öğlen, 19:00 - 21:00
En İyi Gün: Cumartesi, Pazar

LinkedIn
En İyi Zaman: Öğlen
En İyi Gün: Çarşamba

YouTube için herhangi bir istatistik listelemiyor, bunun nedeni muhtemelen YouTube'un diğer ağlardan farklı olarak kaybolan bir beslemeye güvenmemesidir.

Son olarak, kendinize başka bir yerde bir isim oluşturduğunuzda ve Instagram nüfuzunuzu artırmaya hazır olduğunuzda, CoSchedule, nihai katılımı sağlamak için Instagram resimlerinizi ve videolarınızı en iyi zaman için aşağıdaki önerileri sunar.

Instagram
En İyi Saatler: 08:00, 13:00 ve 21:00.
En İyi Gün: Cuma

 

Etiketler
mavi tik
instagram mavi tik
twitter mavi tik
facebook mavi tik
tiktok mavi tik
mavi tik nasıl alınır
mavi tik almak
mavi tik almak istiyorum
mavi tik satın al
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın...